Балкан (Ботевград) спечели третия епизод от серията мачове с Левски Лукойл, като този път финалистите от миналия сезон в НБЛ премериха сили в турнира за Купата на ФИБА Европа.

Сребърните медалисти от родното първенство надиграха шампионите убедително с 81:57 и така се поздравиха с втория си успех във втората групова фаза на европейския клубен турнир и спечелиха за втори път в последните си три двубоя с този съперник.

Балкан вече има 2 победи и 1 загуба в група "J", докато Левски Лукойл е с 3 загуби в 3 изиграни мача.

Освен доста солиден брой фенове на домакините, на трибуните присъстваше и агитка на гостуващия тим, като с оглед на случилото се на последния двубой в София имаше засилени мерки за сигурност.

Балкан започна изключително уверено и бързо се сдоби с двуцифрена преднина, която достигна цели 14 точки още в първата четвърт - 17:3.

Домакините задържаха лидерството до края на първата четвърт, когато водеха с 24:19, след като гостите заиграха по-добре и съкратиха немалка част от изоставането си.

"Сините" стопиха дистанцията само до точка рано през втория период при 24:23. Ботевградчани се съвзеха и отново се откъснаха напред, а макар до почивката да не поведоха нито веднъж с 10 или повече точки, останаха начело - 39:33.

Силни минути за Балкан дадоха начало на второто полувреме и "зелените" бързо си върнаха двуцифрената преднина при 50:39 в средата на третата четвърт. Веднага след това обаче ролите се размениха и Левски Лукойл от своя страна показа друго лице, за да изравни след серия от 11 безответни точки - 50:50.

Частта завърши с шест поредни точки за домакините и 56:50 преди финалните 10 минути в "Арена Ботевград".

Балканци повториха упражнението от първата четвърт, която започнаха изключително добре и този път се откъснаха на 17 точки от гостите - 69:52.

Взетото прекъсване от страна на щаба на Левски Лукойл не даде ефект, а две поредни тройки на домакините ги изстреляха на 23 точки пред "сините" при 75:52 пет минути преди сирената, която прозвуча при 81:57.