Балкан (Ботевград) защити титлата си в Националната баскетболна лига, след като надви с 3-0 във финалната серия Черноморец (Бургас). Ботевградчани затвориха плейофите в своя полза след победа с 83:75 в третия мач, проведен в морската ни столица, като наваксаха изоставане от 12 точки, за да стигнат до победата и седмата си титла.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Първото полувреме бе изключително равностойно, като двата отбора бяха разделени само от точка след 20 минути - 44:43 за Черноморец.

В третата част бургазлии дръпнаха с 61:49, но Балкан завърши частта с 10 безответни точки, за да съкрати изоставането си 61:59, а в последната четвърт се откъсна постепенно напред не допуснаха Черноморец да поведе отново, за да спечелят с 83:75.

Денг Адел и Христо Захариев вкараха по 18 точки, като Адел овладя и 12 борби, а Мануел Суарес и Димитър Димитров добавиха съответно 13 и 10 точки.

Джордан Тъкър с 26 бе най-добър за Черноморец, а Георги Боянов вкара 24.

Това е първи сребърен медал в историята на местния мъжки баскетбол.