Стеф Къри отбеляза пет тройки и oбщо 35 точки при победа на "Голдън Стейт Уориърс" със 126:85 срещу "Хюстън Рокетс" във финала на Западната конференция на НБА.

По този начин "Уориърс" поведоха с 2-1 победи в серията.

Кевин Дюрант отбеляза 25 точки, към които добави шест борби и шест асистенции, докато Дреймънд Грийн спечели 17 борби и наниза десет пункта с шест подавания.

Всичко това доведе до 16-а поредна домакинска победа на "Уориърс" в плейофите, което е рекорд в НБА. Предишният беше на "Чикаго Булс", който продължи между 26-и април 1990-а година и 21-и май 1991-а.

Шампионите играха силно в защита след унижението във втората среща от серията, а Къри изнесе страхотен мач. Той вкара 18 точки при 7/7 в стрелбата в третата четвъртина и даде тон за четвъртия двубой, който е във вторник вечер в Оукланд.

Във финалната серия от Източната конференция "Бостън" води с 2-1 победи срещу "Кливланд".