Бостън Селтикс се появи във финалната серия на Изток с гръмка победа като гост над Маями - 127:102, за да изравни резултата при 1-1.

Серията се мести в Бостън за два мача, за да се завърне във Флорида за среща №5. Ако се налага шестият мач пак ще е в залата на Селтикс, а евентуален седми такъв - в тази на Хийт.

"Горещите" бързо бяха охладени в мач №2, след като Бостън поведе с 25 точки разлика още на полувремето при 70:45.

Джейсън Тейтъм и компания не позволиха тя да падне, след като третата и четвъртата четвърти завършиха наравно. Именно Тейтъм бе лидер на своите с 27 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Но Джейлън Браун и Маркъс Смарт асистираха умело с по 24 т., а Грант Уилямс добави 19.

Джими Бътлър опитваше да вдигне Маями с неговите 29 точки, но този път неговите усилия не стигнаха.

На Изток серията е изравнена - 1-1, а на Запад финалът върви при 1-0 за Голдън Стейт срещу Далас, като утре рано сутринта е мач №2, пак в залата на Уориърс.