Бруклин продължава да е най-горещият отбор в НБА с 14 победи в последните си 15 мача. Нетс преминаха и през Маями, печелейки със 102:101 гостуването си в Южна Флорида, но на висока цена, давайки свидна жертва в лицето на суперзвездата си Кевин Дюрант.

Лидерът на "мрежите", който бележи по 30.0 точки средно на мач досега през сезона и е с основна заслуга за силното представяне на нюйоркския тим, напусна преждевременно в третата част и не се завърна в игра повече. Кей Ди контузи дясното си коляно, като повече информация ще има след като той премине ядрено-магнитен резонанс. Травмата стана факт, след като Джими Бътлър падна върху коляното на Дюрант.

И без него гостите успяха да се преборят за победа №27, като тя дойде след победен кош на Ройс О'Нийл в заключителните секунди на мача.

Кайри Ървинг се отличи с 29 точки за победителите, Дюрант добави 17 за тридесетте минути, които прекара на терена, докато Сет Къри се включи с 14 от пейката.

Джими Бътлър с 26 бе най-добър за Хийт. Нетс вече имат 27 победи в 40 мача, докато Маями е с баланс 21-20.

Лос Анджелис Клипърс пък продължава да се намира в ужасяваща форма и допусна шеста поредна загуба - 108:112 у дома срещу Атланта.

Трей Йънг поведе Хоукс с 30 точки и 8 асистенции, докато за калифорнийци Кауай Ленърд вкара 29, но това не бе достатъчно.

В друг интересен мач Далас, без Лука Дончич в състава си, допусна загуба като гост на Оклахома Сити. Тъндър надиграха Маверикс със 120:109, след като цялата стартова петица завърши с двуцифрени точкови показатели, предвождани от Шей Гилджъс-Аликзандър с 33.

Крисчън Ууд наниза 27 за Маверикс. Словенската суперзвезда Дончич пък пропусна четвърти мач през сезона до момента, като причина за това са болки в десния глезен.