Бруклин вече води с 2-0 победи в полуфиналите на Източната конференция на НБА. Нетс разгромиха Милуоки със 125:86, макар да бяха без една от големите си звезди в лицето на Джеймс Хардън, както и без друг основен играч от ротацията, Джеф Грийн, пропуснал пети пореден мач на нюйоркчани заради травма на левия крак.

Кевин Дюрант и Кайри Ървинг отбелязаха общо 54 точки, а домакините нанизаха 21 тройки от 42 опита, за да увеличат аванса си в тази плейофна серия. Джо Харис и Брус бРаун добавиха по 13 точки, а бившата звезда на Евролигата Майк Джеймс допринесе с 10.

Общо деветима баскетболисти на "мрежите" вкараха поне по една тройка.

От другата страна Милуоки продължи да изпитва проблеми точно в тази част на играта и завърши с 29.6% успеваемост от дистанция (8/27). Янис Адетокумбо вкара скромните 18 точки, а Крис Мидълтън добави 17 за гостите от Уисконсин, които също така имаха и двойно повече грешки от съперника - 16 срещу само 8 за Нетс.

На Запад Финикс поведе с 1-0 в полуфиналната си серия с Денвър. Сънс, които завършиха сезона като №2 в конференцията, победиха Нъгетс със 122:105, а това стана факт след като цялата стартова петица на отбора завърши с двуцифрени точкови показатели, а четирима от титулярите вкараха 20 или повече точки.

Микейл Бриджис (23), Крис Пол(21 и 01 асистенции), Девин Букър (21) и ДеАндре Ейтън (20 и 10 борби) бяха най-резултатните баскетболисти от състава на Монти Уилямс.

Домакините се откъснаха напред след почивката, като през второто полувреме вкараха 64% от опитите си от игра, както и 46% от тези от тройката.

От другата страна Никола Йокич очаквано бе най-добър с 22 точки, 9 борби и 3 асистенции, а Аарън Гордън добави 18 точки.