Бруклин Нетс загуби аса Джеймс Хардън в първата минута на мача с Милуоки и така звездното трио стана дуо.

Соченият за фаворит за титлата отбор с Хардън, Кевин Дюрант и Кайри Ървинг остана без едни традиционни 30-40 точки, давани от Брадата, но пак оцеля и поведе в полуфиналната серия на Изток.

Бруклин спечели със 115:107, въпреки че имаше срещу себе си Янис Антетокумпо, който често не можеше да бъде удържан.

Хардън излезе с вероятно разтежение на бедрен мускул, за който се хвана след първата си атака към коша. Не е ясно колко сериозна е травмата.

Дюрант наниза 29 точки и добави 10 борби, а Ървинг добави 25 т., 8 асистенции и 5 рибаунда за победата. Но приносът на Блейк Грифин също не може да бъде подценяван - 18 точки, 14 борби.

Гръцкият звяр Янис завърши с 34 т., 11 борби и 4 асистенции, Брук Лопес му помогна с 19 т., а Джрю Холидей добави 17. Гостите потърсиха обрат със силна серия в последната четвърт, но голямата работа за домакините от Бруклин бе свършена след третата - тогава авансът им бе 14 точки.

Така на Изток Бруклин води с 1-0 победи, а другата двойка е Филаделфия - Атланта, където първият двубой е тази вечер.

На Запад полуфиналът вече достигна Финикс, елиминирал шампиона ЛА Лейкърс, а довечера ще се знае и съперникът му - ЛА Клипърс посреща Далас в мач №7 от тяхната серия.