България загуби гостуването си на Чехия в баскетболните квалификации за Световното първенство с 80:83.

Само преди три дни нашите сразиха този съперник на родна земя и сега също бяха близо до изненадващ триумф, но няколко ключови момента ги лишиха от успеха.

Така България след четири кръга остава на трето място в класирането на Група "F" с една победа и три загуби. Чехия е четвърта със същия актив.

Добрата новина за тима на Росен Барчовски е, че ако класирането се запази след последните мачове от групата, нашите ще продължат напред заради по-добрия си актив в директните двубои.

В другия мач от групата Литва победи Босна и Херцеговина със 77:56 и се класира за следващата фаза. България има още два мача и те са именно срещу тези два съперника.

Войчех Хрубан бе най-резултатен за чехите с 29 точки. Мартин Петерка записа 25 точки и 10 борби. Томаш Кизлинк е с 13 точки, 10 има Ондржей Сенал.

За България Александър Янев бе над всички със 17 точки. Станимир Маринов реализира 16, с 14 е Павлин Иванов, а по 11 добавиха Дий Бост и Васил Бачев. Капитанът Чавдар Костов игра само няколко минути заради контузия в коляното.