Денвър Нъгетс е финалист на Запад в НБА, след като обърна от 1-3 до 4-3 серията срещу ЛА Клипърс и така предотврати сблъсък на двата тима от Лос Анджелис. След като в предишния кръг отстрани по същия сценарий и Юта Джаз, отборът от Колорадо намери място в историята на НБА, като първият, който постига два поредни обрата от 1-3 в плейофите.

Треньорът на ЛА Клипърс Док Ривърс също записа рекорди. При това цели два, но в обратна посока. Той стана първият треньор, който губи 3 плейофни серии, след като преди това тимът му е водил с 3-1, както и наставникът с най-много загуби във финален седми мач от серия - 8 (никой освен него не е губил повече от 5).

Следващият съперник на Денвър е ЛА Лейкърс с ЛеБрон Джеймс, който преди дни си осигури място във финалната серия.

Денвър спечели със 104:89 мач №7 срещу Клипърс, като Джамал Мъри изригна с 40 точки за успеха. Той бе изкован в третата и четвъртата части, след като първите две бяха напълно равностойни, какватo всъщност бе и цялата серия.

Тимовете се оттеглиха на полувреме при 56:54 за Клипърс, но в средата на третата четвърт Денвър вече водеше с 8 точки.

Никола Йокич бе най-ключовият съратник на Мъри, като сърбинът направи трипъл-дабъл - 16 точки, 22 борби и 13 асистенции. Той е и основната причина победителите изобщо да се задържат в серията, като бе с решаващ принос в мачове №5 и №6.

Денвър отива на финал срещу Лейкърс на Запад, а на Изток той вече започна.

Маями взе аванс тази нощ, побеждавайки Бостън със 117:114 с продължение.

Драмата бе голяма, като Селтикс имаха аванс от 12 точки преди четвъртата част, но го изпуснаха и мачът влезе в овъртайм. Те дори можеха да загубят в редовното време, но Джейсън Тейтъм вкара 2 фаула 9 секунди преди края, за да изравни - 106:106.

Горан Драгич наниза 29 точки за победителите, Джае Краудър добави 22, а Джими Бътлър завирши с 20.

Джейсън Тейтъм реализира 30 т. за Бостън и взе 13 борби, а Маркъс Смарт завърши с 26 т.