Александър Везенков и неговият Сакраменто Кингс трябваха да изпият нова горчива чаша - този път при визитата си на Бостън Селтикс в мач от редовния сезон на НБА.

"Кралете" допуснаха драматична загуба със 101:100 точки и определено могат да съжаляват за изпуснатия шанс.

Везенков записа общо 13 минути и 58 секунди, правейки 6 точки, 2 борби и 1 асистенция, като се появи на два пъти в игра.

Тимът на Саша определено може да съжалява за загубата, тъй като игра много силно в последната част и водеше 7.4 секунди преди края. След това пък звездата на Сакраменто Домантас Сабонис пропусна, което се оказа ключово за резултата.

Срещата бе от огромно значение за "кралете" относно класирането им, тъй като малко преди края на сезона те изпаднаха от топ 6 и в момента са на осмото място в Западната конференция, като тази позиция не им позволява да се класират директно за 1/8-финалите в плейофите.

Сега новото поражение, което бе второ поредно, изравни баланса им с деветия в класирането ЛА Лейкърс, с който вече имат по 44 победи и 33 загуби.

Все пак шестото място все още не е непостижима цел, тъй като там за момента се е настанил отборът на Ню Орлиънс Пеликанс, който има само победа повече, но и мач по-малко.