Най-звездният тим на Олимпийските игри - този на САЩ по баскетбол за мъже, започна с очаквана победа участието си в турнриа.

В мач, който бе очакван с огромен интерес, защото противопоставяше двата фаворита в турнира, американците не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и победиха Сърбия със 110:84.

Така още в дебютния си мач на турнира, който не се игра в Париж, а в Лил, където се провежда тази група, САЩ показа, че най-вероятно отново ще бъде без конкуренцията на Олимпийските игри. Все пак отборът на САЩ е с почти всичко най-добро. "Дрийм тийм", предвождан от играчи като ЛеБрон Джеймс, Стеф Къри и Кевин Дюрант, който се е устремил към пета поредна олимпийска титла.

От последните осем Олимпийски игри мъжкият баскетболен тим на САЩ има седем титли, като изключение прави единствено провала през 2004-а. А от тази ужасна за тима Олимпиада в Гърция, Щатите са допускали само едно поражение.

А с оглед на показаното днес е трудно да повярваме, че ще има отбор, който да победи американците и на тази Олимпиада.

Самият факт, че смятаният за втори най-силен тим на Сърбия с лекота бе отнесен с 26 точки разлика е показателен.

Иначе шоуто през първите две четвърти открадна Кевин Дюрант, който направи изключителен мач и завърши като най-резултатен на игрището с общо 23 точки.

Снимка: Getty images

През тези първи две четвърти превъзходството на САЩ не бе чак толкова осезаемо и разликата на полувремето бе девет точки при 58:49, но след това дойде тежкият погром.

Още десет точки бяха натрупани в третата част, както и седем в четвъртата, за да бъде оформен категоричният успех.

Така САЩ оглавява групата заедно с култовия тим на Южен Судан, който по-рано днес победи Пуерто Рико с 90:79.