Стеф Къри се нуждае от само две тройки, за да подобри постижението на Рей Алън за най-много отбелязани далечни стрелби в редовния сезон на НБА. Гардът на Голдън Стейт вкара пет шута за три точки при победата със 102:100 срещу Индиана като гост, а по всяка вероятност ще счупи рекорда на Алън при гостуването на Ню Йорк в “Медисън Скуеър Гардън” тази нощ.

Рей Алън реализира 2973 тройки в общо 1300 мача от редовния сезон, докато Къри има 2972 в 787 двубоя.

Стеф се отчете с 26 точки при успеха в Индианаполис, като от зоната за три точки бе 5/15, а цялостно от игра - 8/20, допълвайки статистиката си с 6 борби, 6 асистенции, но и със 7 грешки за 35 минути игра.

Треньорът му Стив Кър се пошегува, че Къри обръща прекалено много внимание на рекорда и поради тази причина ще му даде почивка и няма да го пусне в игра срещу Никс.

Андрю Уигинс и Дреймънд Грийн добавиха по 15 точки за Уориърс, а Кевон Лууни остана с 14.

Домантас Сабонис с 30 точки и 11 борби бе най-добър за Пейсърс, които са с отрицателен баланс (12-17) за разлика от съперника си (22-5).