Шампионът Голдън Стейт загуби за четвърти път в последните си пет мача, след като отстъпи със 119:125 при гостуването си на Индиана. Това обаче не бе единствената лоша вест за Уориърс, защото звездата Стеф Къри стресна отбора, контузвайки лявото си рамо, като все още липсва повече информация относно травмата му.

Гардът тепърва ще мине преглед на ядрено-магнитен резонанс и след това ще стане ясно какво точно се случва.

Суперзвездата на калифорнийци завърши с общо 38 точки, като 27 от тях дойдоха през първото полувреме, но напусна преждевременно игра в края на третата част, когато при ситуация в защита срещу Джейлън Смит се хвана за рамото и напусна терена. След това двукратният "Най-полезен играч" на сезона не се върна в игра, а след края на мача пропусна срещата с медиите.

Уориърс продължиха с отчайващото си представяне, стане ли дума за мачове като гост. Баскетболистите на Стив Кър са спечелили само два пъти в общо 14 мача далеч от дома.

Пейсърс нанизаха 16 тройки срещу 14 за гостуващия тим. За победителите най-добър бе Тайриз Халибъртън с 29 точки и 6 асистенции, а Бенедикт Матурин и Майлс Търнър добавиха съответно 24 и 21.

Голдън Стейт е с отрицателен баланс - 14-15, докато Индиана е на другия полюс с 15-14.