Милуоки Бъкс нанесе удар като гост на Атланта и поведе в серията от финалите в НБА на Изток - 113:102 за 2-1 победи.

Янис Адетокумпо вилня в познатия си разрушителен стил с 33 точки, 11 борби и 4 асистенции за победата, като тя дойде едва в последните минути.

Атланта водеше след първата четвърт, както и с 2 т. аванс след третата. Домакините стигнаха и до 10 т. преднина във втората четвърт.

Но в последната част гостите поеха контрола.

Невероятният в серията Тре Йънг наниза 35 точки за Атланта, но и това не стигна. А и гардът излезе в началото на четвъртата четвърт с травма в глезена, което бе още един удар за Хоукс.

Милуоки бе голям фаворит преди старта на финалните двубои и загубата в първия мач у дома бе изненада.

Сега обаче серията изглежда под контрол, а ако травмата на Йънг е сериозна, шансовете на Атланта стават още по-малки.