Стивън Къри реализира рекордните за своята кариера 62 точки при победата на Голдън Стейт със 137:122 у дома срещу Портланд в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Къри реализира 21 точки в дебютния период на двубоя, като за 30-ти път в кариерата си достигна границата от 30 точки в първата половина на мача. Уориърс водеше с 66:54 след втората четвърт.

Деймиън Лилард се отличи с 32 точки в актива на Блейзърс, а съотборникът му Си Джей Маккълъм вкара 28 точки.

Голдън Стейт се представи изключително силно в защита и взе реванш за поражението си от Портланд миналия петък.

Лос Анджелис Лейкърс победи със 108:94 като гост Мемфис, а Леброн Джеймс завърши с 22 точки, 13 борби и 8 асистенции. Антъни Дейвид добави още 17 пункта и 9 овладени топки под кошовете за победителите.

Тройка на Джеймс 2.34 минути преди края на срещата направи резултата 101:90 и на практика осигури успеха в полза на гостите.

Лейкърс постигна трети последователен успех в Лигата.

Кайл Андерсън се отличи с 18 точки за Гризлис. Йонас Валанчунас реализира 14 точки и хвана 10 борби. Двата отбора ще се срещнат отново във вторник.

Пол Джордж се отличи с 39 точки за победата на Лос Анджелис Клипърс със 112:107 при гостуването срещу Финикс.

Кауай Ленард добави още 15 точки за Клипърс, а Девин Букър завърши с 25 точки за състава на Сънс. Крис Пол, който игра шест сезона за Лас Анджелис, вкара 15 точки, овладя 9 борби и подаде 6 асистенции за Финикс.

Бостън победи Детройт като гост със 122:120, а Джейлън Браун беше най-резултатен за Селтикс с 31 точки. Неговият съотборник Джейсън Тейтъм се отличи с 24 точки и 12 завършващи подавания.

Джерами Грант реализира 22 точки за Пистънс, отбелязвайки за пети пореден път над 20 точки.

В петък Детройт се наложи срещу Бостън при единствената си победа през новия сезон в НБА.