Александър Везенков за първи път игра в залата на Сакраменто Кингс, която прие предсезонния мач срещу Голдън Стейт Уориърс. Това бе и повторение на драматичния сблъсък от плейофите в миналия сезон, в който Уориърс изхвърлиха "кралете" в 7 мача.

Сега драма пак имаше, макар и далеч не със същия заряд, защото не става дума дори да мач от редовния сезон. Голдън Стейт спечели със 121:115, но след овъртайм. В последните секунди на регулярните четири части Сакраменто вкара мача в продължение, изравнявайки за 111:111.

Везенков получи 17 минути на игрището, но за разлика от предишния двубой с ЛА Лейкърс не бе част от стартовата петица. Саша този път не бе толкова ефективен, като в първите си два двубоя, що се отнася до стрелбата - 0 от 3 опита за тройки, 1 от 4 за две точки и актив от 2 т. в срещата.

Но допринесе значително повече спрямо първите си две представяния в екипа на Кингс в графата с борбите под двата коша - общо 6 (по три дефанзивни и офанзивни). Това върна лентата и към миналия сезон в Евролигата, когато не рядко българинът бе най-силен за Олимпиакос именно по този показател.

Първият кош на Везенков (и единствен за вечерта) пред публиката на Сакраменто дойде със сирената за първата част - добавка след поднасяне на Дейвиън Мичъл. Скамейката на Кингс изригна да поздравява новото момче от България, а феновете аплодираха. Те го направиха бурно и при обявяването на името на Везенков в началото на мача.

Най-резултатен за Сакраменто бе Домантас Сабонис, който завърши с 19 точки и 11 рибаунда. Втори по показател "борби" в отбора е Саша.

За Голдън Стейт цели 28 точки наниза Джонатан Къминга, Андрю Уигинс добави 20. Суперзвездата Стеф Къри изобщо не се съблече по екип в мача, след като преди два дни игра 21 минути срещу Лейкърс в друг предсезонен двубой.

За Кингс и Везенков идват още два подгряващи мача:

В четвъртък сутринта наше време отново срещу Голдън Стейт и в петък сутринта срещу Юта, като вероятно два различни състава ще ги изиграят.

На 26 октомври (следващия четвъртък сутринта българско време) е гостуването на Юта в първия мач от редовния сезон. А в ранните часове на събота, 28 октомври, Сакраменто чака и първото си домакинство в него - срещу същия Голдън Стейт Уориърс.

Снимка: AP/БТА