Големият фаворит САЩ изхвърча от Световното първенство по баскетбол.

Американците загубиха от Франция със 79:89 на четвъртфиналите на първенството на планетата в Китай.

Така светът ще има нов шампион по баскетбол след двете поредни титли на САЩ (2010 и 2014).

Това бе първа загуба за непобедимите американци в официален мач от 1 септември 2006-а, когато Гърция ги изхвърли от полуфиналите на Световното в Япония.

Двубоят бе изключително интересен, като през цялото време разликата между двата тима бе малка.

Първата част завърши наравно 18:18, а във втората французите имаха предимство.

Отличната игра на Руди Губер под коша и безгрешният Еван Фурние от тройката дадоха аванс от 6 точки на Франция на полувремето - 45:39.

Снимка: AP/БТА

Американците обаче се събудиха в третата четвърт и обърнаха, макар изоставането им да бе 10 точки в нейното начало.

Двата тима влязоха в решителната последна част с 3 точки аванс за САЩ, който обаче Франция заличи, а впоследствие взе и мача с брилянтната си игра в самия край.

Най резултатен в мача бе Донован Мичел от САЩ, който завърши с 29 точки, оказали се обаче недостатъчни за тима му.