Денвър Нъгетс се класира за полуфиналите в плейофите на НБА след домакинска победа с 90:86 в решителния сблъсък със Сан Антонио Спърс.

Така Денвър се класира за полуфинал на Запад, където ще се изправи срещу Портланд Трейл Блейзърс.

В герой за тима на Майкъл Малоун отново се превърна сръбския център Никола Йокич, който записа трипъл-дабъл - 21 точки, 15 борби и 10 асистенции.

Денвър имаше комфортен аванс от 76:61 в началото на последната четвърт, но допусна стапяне на разликата и две минути преди края тя стана едва два точки. Точен изстрел на Джамал Мъри обаче осигури комфорта.

Именно гардът бе най-резултатен за победителите с 23 точки.

За Спърс Руди Гей наниза 21 точки, а Брин Форбс и Демар Дероузън добавиха по 19. Добрата защита на съперника ги ограничи за повече.

В другия мач от снощи Торонто Раптърс започна с победа полуфиналната серия срещу Филаделфия Севънтисиксърс. Успех със 108:95 в Канада бе белязан от 45 точки и 11 борби на Кауай Ленърд.