Гръцкият тим Олимпиакос победи гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) с 85:82 в среща от четвъртия кръг на Евролигата.

Арън Харисън се превърна в герой за тима, след като донесе успеха с тройка със сирената. За гръцкия тим това е трета поредна победа в турнира.

Българският национал Александър Везенков изигра силен мач за домакините. Той стана втори по резултатност с 14 точки (4 тройки) и добави 6 борби за близо 22 минути на игрището.

Двубоят беше изключително оспорван. Скоти Уилбекин изравни с тройка за Макаби 82:82 7.6 секунди преди сирената, след което Харисън вкара невероятен кош от далечна дистанция и донесе победата на Олимпиакос.

Харисън завърши с 12 точки, а Хасан Мартин беше най-резултатен за гърците с 16 точки и 8 борби. Васил Спанулус реализира 11 точки.

За Макаби се отличиха Уилбекин с 18 точки и Отело Хънтър с 15 точки и 7 борби.

Тимът от Израел допусна трето поредно поражение в турнира.

ЦСКА Москва (Русия) загуби у дома от Алба Берлин (Германия) с 88:93 през 3087 зрители.

За домакините 27 точки реализира Майк Джеймс, а за германците с 20 завърши Симоне Фонтекио.

ЦСКА допусна втора загуба в турнира, а за АЛБА това е първи успех след три поредни поражения.

Фенербахче (Турция) отстъпи пред Байерн Мюнхен (Германия) със 71:75

Владимир Лучич реализира 18 точки за победителите, а със 17 завърши Джейлън Рейнълдс.

За домакините Ян Весели вкара 25 точки, а Нандо Де Коло- 18.

Армани Милано (Италия) надделя над Реал Мадрид (Испания) със 78:70.

Серхио Родригес изигра силен мач срещу бившия си отбор Реал и завърши с 25 точки и 7 асистенции.

За испанскяи тим Трей Томпкинс се разписа с 15 точки.

Баскония (Испания) спечели срещу гостуващия Химки Москва (Русия) със 77:60.

За победителите Акиле Полонара записа "дабъл-дабъл" - 20 точки и 10 борби. 20 точки вкара Рокас Гиедрайтис, а баските постигнаха трети успех от началото на сезона.

За Химки Вячеслав Зайцев реализира 17 точки, а Девин Букър наниза 16 и спечели 12 борби.