За пети път в кариерата си в НБА Янис Адетокумбо достигна до кота "50 точки" в един мач. Този път Ню Орлиънс бе потърпевш от силното представяне на гръцката машина при победата на неговия Милуоки със 135:117 у дома.

По този начин Бъкс подобриха баланса си до 33-17, печелейки четвърти пореден двубой. Тимът е и един от най-силните домакини в Лигата с 20 победи в 25 мача на собствен терен досега през сезона.

Постижението на Янис от 50 точки бе изключително впечатляващо поради няколко причини. Първо, той стори това за само 30 игрови минути и второ, направи го с феноменална успеваемост в стрелбата - 17/22 за 2 точки, 3/4 за 3 точки и 7/12 от наказателната линия.

Това не бе всичко, а статистиката му бе допълнена и от 13 борби плюс 4 асистенции.

Хосе Алварадо с 18 точки бе най-резулатен за Пеликанс при загуба №25 през сезона досега.

Шарлът победи Маями със 122:117 у дома благодарение на 31 точки на Тери Розиър, а Кливланд надви Лос Анджелис Клипърс също на собствен терен със 122:99, след като турското крило Чеди Осман се отличи с 29 точки за Кавалиърс.