Приключението за Гърция на тазгодишното Европейско първенство по баскетбол приключи на четвъртфиналите.

Южната ни съседка отпадна срещу Германия след загуба с 96:107 въпреки наличието на двукратния носител на наградата MVP и шампион в НБА Янис Адетокумбо.

Янис беше отново главно действащо лице за гърците с 31 точки, седем борби и осем асистенции, но и това не бе достатъчно за триумф срещу опитния съперник, който бе считан за аутсайдер преди срещата.

Адетокумбо се отличи обаче и с негативно поведение, като на два пъти в мача бе наказван за неспортсменски нарушения. Второто му такова дойде 4:56 минути преди края, когато удари в лицето Йоханес Тайман с лакът.

Триумфът е за германците, които могат да благодарят на Денис Шрьодер и неговите 26 точки плюс осем асистенции. Предстои полуфинал срещу испанците, които не срещнаха проблем в четвъртфинала срещу Финландия - 100:90.

Днес са останалите два четвъртфинала, като от 18:15 Франция играе с Италия, а от 21:30 е двубоят между Словения и Полша.