Баскетболният Левски ще играе пети пореден финал в турнира за Купата на България. В досегашните четири “сините” имат две победи и две загуби, а в понеделник в “Арена Ботевград” отново ще се изправят срещу Рилски спортист - актуалният носител на трофея, който ги победи миналата година.

Столичани надвиха със 74:73 Балкан в категорично по-интригуващата полуфинална среща в “Арена Ботевград”. За пореден път в двубой между тези тимове напрежението ескалира отвъд терена и се стигна до разправии и грозни сцени по трибуните, прекъсването на мача за повече от 30 минути и намесата на полиция.

ВИДЕО ОТ ДРАМАТА В БОТЕВГРАД ВИЖТЕ ТУК >>>

Балкан навакса изоставане от 10 точки, а по-малко от минута преди края, при резултат 70:74, срещата бе прекъсната заради опит за саморазправа на фен на Левски с привържениците на домакините.

Двубоят бе подновен едва когато в залата пристигна полиция, а Балкан съживи надеждата си с тройка на Дивон Уошингтън за 73:74, но не успя да стигне до нещо повече, макар да имаше нападение, с което можеше да спечели мача.

Марио Литъл вкара 27 точки за победителите, докато за Балкан Крисчън Джоунс също се отличи с толкова.

В първата полуфинална среща Рилски бе повече от убедителен срещу Берое - 99:71.

Павлин Иванов поведе самоковци към успеха с 23 точки, като получи подкрепа от четирима свои съотборници с двуцифрен точков актив.