Баскетболните националки на България започнаха квалификациите за ЕвроБаскет 2023 със загуба. Състезателките на Стефан Михайлов отстъпиха със 73:84 на Хърватия, след като започнаха срещата в “Арена Ботевград” по отличен начин, но след това съперничките им ги пречупиха в рамките на само десет минути до почивката.

Българките имаха аванс от пет точки след резултатна първа четвърт и 27:22, но през вторите 10 минути нещата се обърнаха и тръгнаха в съвсем различна посока, като хърватските баскетоблистки ограничиха нашите момичета до само 11 точки, а от своя страна реализираха над два пъти повече и поведоха с 38:48.

Второто полувреме бе изключително равностойно, но гостуващия тим запази водачеството и не допусна България да се върне в мача, печелейки заслужено със 73:84.

Христина Иванова с 19 точки бе най-резултатна за нашите с 19 точки, Жаклин Златанова добави 14, а Борислава Христова се отчете с 12, но при девет пропуска в стрелбата от игра.

Ивана Дойкич с 24 точки и Андрияна Цвиткович с 20 бяха двете най-резултатни за първата победа на Хърватия в група Е.

На 24 ноември българките гостуват на европейския шампион Сърбия в Белград.