Храбрата Италия хвърли голямата бомба на Европейското първенство по баскетбол и изхвърли един от големите фаворити - Сърбия, след победа с 94:86.

Водени от голямата НБА звезда Никола Йокич, западните ни съседи вярваха, че ще повторят финала от последния шампионат на Стария континент, но безславно отпаднаха още на осминафиналите.

Решителна за успеха на Италия се оказа последната четвърт от мача, в която Скуадрата влезе с пасив от две точки, но в крайна сметка спечели мача с 8 разлика.

Осем точки бе разликата след първата четвърт, но в полза на сърбите. Никола Йокич наистина вършеше отлично работата си и завърши мача като най-добър на терена.

Той се отчете с 32 точки и 13 борби, но това не се оказа достатъчно за Сърбия да грабне успеха.

Италия спечели втората и третата част, а в началото на четвъртата на сцената излязоха Марко Спису и Ачиле Полонара, които за три минути реализираха 16 точки, докато за този период Сърбия вкара само 2.

Именно това бе ключовият миг, от който за сърбите нямаше връщане назад. Италия удържа своя аванс и удържа аванса, за да си уреди среща с Франция на четвъртфиналите.

Героят на деня пък бе състезателят на Юта Джаз - Лаури Марканен. Той реализира 43 точки за Финландия и изведе родината си до победа с 94:86 над Хърватия.

По ирония на съдбата и трети мач от деня завърши при резултат 94:86, а в него Полша победи Украйна.

Последният полуфиналист бе оформен в мача между Гърция и Чехия, в който Янис Адетокумбо изведе южните ни съсди до успех с 94:88