Испания победи Италия с 67:60 във втората групова фаза на Световното първенство по баскетбол в Китай.

Така испанците продължават да са с пълен актив след четири успеха в четири мача, а италианците отпадат от надпреварата, но имат още два протоколни мача.

Испанците постигнаха успеха след много силно второ полувреме, като в първото Скаудрата се държа като равен с равен.

Най-много точки за победителите вкара Хуан Ернангомес -16. Рики Рубио добави 15, а с 11 завърши Серхио Лул.

За Италия най--резултатен бе Данило Галинари с 15, а Луиджи Датоме добави 12.

В тази група сърбите също са с пълен актив от 4 победи след лесен успех над Пуерто Рико с 90:47.

Неманя Биелица завърши с 18 точки за Сърбия, Мариянович остана с 16, а Никола Йокич остана с 14 точки и 10 борби. За Пуерто Рико Давид Уертас вкара 20.

Полша победи Русия със 79:74. Най-резултатен за руския отбор беше Михаил Кулагин, който наниза 21 точки, а Андрей Воронцевич оформи дабъл-дабъл с 11 точки и 10 борби. За Полша 18 точки вкара Адам Вачински, а Матеуш Понитка взе 9 борби под кошовете и отделно вкара 14 точки.

В същата група Аржентина би Венецуела с 87:67. Най-резултатен бе Габриел Дек с 25 точки.

Аржентина и Полша са с пълен актив от точки и са почти сигурни за четвъртфиналите.