Двама от най-добрите центрове в НБА, които този сезона са и кандидати за званието “Най-полезен играч”, изнесоха истински лекции на съперниците си, реализирайки съответно 49 и 50 точки.

Йокич бе във вихъра си за Денвър срещу Лос Анджелис Клипърс и записа фантастичен трипъл-дабъл от 49 точки, 14 борби и 10 асистенции, а Нъгетс спечелиха със 130:128. Именно сърбинът асистира на Аарън Гордън за победния кош за отбора от Колорадо с майсторски диагонален пас в последните секунди.

Гордън бе вторият най-добър реализатор за победителите със своите 28 точки, докато за Клипърс Ивица Зубац постигна личен рекорд и отбеляза 32 точки - най-много в кариерата му в НБА досега. Реджи Джаксън пък добави 28 точки за загубилия тим.

Камерунецът Ембийд разнищи защитата на Орландо с 50 точки за едва 27 минути игра. По този начин африканецът изравни най-доброто постижение за точки в един мач откакто е професионалист. Освен това той стана първият играч, който вкарва поне 50 точки и овладява поне 10 борби за 27 или по-малко минути на терена.

Ембийд бе вкарал 47 точки още след третата част, а в последната четвърт игра по-малко от минута, след което бе изпратен с овации от феновете.

От другата страна Мо Бамба бе най-добър за Меджик с 32 точки.

Лос Анджелис Лейкърс и ЛеБрон Джеймс записаха поредното си разочарование, отстъпвайки у дома със 104:111 на Индиана. За Пейсърс това бе едва четвърта победа като гост през сезона, като тя дойде благодарение на 30 точки на Карис ЛаВърт и трипъл-дабъл от 20 точки, 12 борби и 10 асистенции на литовския център Домантас Сабонис.

Джеймс нанзиа 30 точки за Лейкърс, но за сметка на това единствено Ръсел Уестбрук завърши с двуцифрен точков актив от останалите титуляри на Ел Ей (14 точки), като освне това пропусна 12 стрелби от игра.