Голдън Стейт вече води с 2-0 в плейофната серия срещу Денвър, след като надстреля Нъгетс за 126:106 във втората среща между двата тима от първия кръг на Запад. Двата тима си вкараха общо 30 тройки, като 17 от тях бяха на сметката на Уориърс, които завършиха с 42.5% успеваемост от далечна дистанция.

Стеф Къри се включи перфектно от пейката с 34 точки за само 23 минути игра (5/10 от тройката), Джордан Пуул изигра нов перфектен мач с 29 точки и 8 асистенции, а Клей Томпсън добави 21 точки за победителите.

Преломен момент в мача се оказа третата четвърт, която домакините спечелиха с 44:30.

Актуалният носител на наградата за “Най-полезен играч” на сезона, Никола Йокич, вкара 26 точки за гостите, но и това не бе достатъчно за нещо повече. Освен това сърбинът бе изгонен седем минути преди края заради второ техническо нарушение.

Сега серията се мести в Колорадо, където предстоят следващите два двубоя.

Филаделфия също вече води с 2-0 срещу Торонто, като това стана факт благодарение на победа със 112:97. 31 точки и 11 борби на Джоел Ембийд бяха в основата на успеха, а камерунецът получи подкрепа от Тайриз Макси (23 точки) и Тобайъс Харис (20 точки и 10 борби). За канадците с 26 се отличи Оу Джи Ануноби.

В отсъствието на Лука Дончич Далас успя да изравни серията с Юта, побеждавайки “джазмените” със 110:104 у дома. Джейлън Брънсън изигра фантастичен мач с рекордните 41 точки (6/10 от тройката), а германското крило Макси Клебер наниза 25 като резерва. Донован Мичъл с 34 и Богдан Богданович с 25 бяха двамата най-добри за гостите от Солт Лейк Сити, но това изглежда не бе достатъчно.

Междувременно Маркъс Смарт от Бостън бе избран за “Защитник на годината”, печелейки отличието за първи път в кариерата си. Той става първият гард от 1996 година насам, който стига до престижната награда. За последно това бе правил Гари Пейтън, който лични награди Смарт на тренировъчната база на Селтикс.