"Кливланд Кавалиърс" победи "Бостън Селтикс" с 87:79 в мач №7 от финалната серия в Източната конференция и така с 4:3 победи се класира за финала на НБА.

Звездата на вечерта отново бе Леброн Джеймс, който отбеляза 35 точки, добавяйки 15 борби и 9 асистенции. Така Краля се класира за осми финал в последните осем години.

Домакините от Бостън все още нямаха поражение у дома в плейофите и започнаха по-добре срещата, като на полувремето имаха преднина от 43:39.

"Кливланд" обаче изигра силна трета част, в която успя да изравни резултата, а в последните й мигове Леброн Джеймс отбеляза тройка за 59:56.

Снимка: Getty images

В решителната четвърта част "Кливланд" бе по-добрият тим и стигна до поедата с 87:79.

Съперник на "Кавалиърс" във финала ще бъде победителят от сблъсъка между "Голдън Стейт Уориърс" и ""Хюстън Рокетс". В момента резултатът от серията между двата тима е 3:3 победи.