Сакраменто разби Бруклин със 153:121, поставяйки рекорд за отбелязани точки от един отбор в НБА този сезон. Кингс записаха четвъртата си поредна победа и така вече са с положителен баланс - 7-6, докато Нетс са на другия полюс и имат актив от 6 успеха и 9 поражения до момента.

В столицата на Калифорния и двата отбора сякаш бяха забравили що е то защита, а ключови за развитието на мача бяха втората и третата част, спечелени от домакините с двуцифрена разлика. В тях "кралете" реализираха съответно 37 и 42 точки. Най-голямата разлика в полза на баскетболистите на Майк Браун бе 39 точки.

Терънс Дейвис даде нужната искра на калифорнийци, включвайки се се 31 точки (7/10 от тройката) от пейката. Общо седем играчи на победителите завършиха с двуцифрени точкови показатели, като освен Дейвис това сториха Кевин Хюртър (19), Домантас Сабонис (17), Харисън Барнс (16), Малик Монк (15), Де'Арън Фокс (14) и Трей Лайлс (12).

За нюйоркчани голямата звезда Кевин Дюрант вкара 27, а Едмънд Съмнър добави 18.

Далас постигна осма победа след 103:101 и силен мач на Лука Дончич, завършил с 35 точки, 11 борби и 5 асистенции.