Леброн Джеймс и Кевин Дюрант се изправиха eдин срещу друг за първи път от пет години за дербито между Лос Анджелис Лейкърс и Финикс Сънс в НБА.

В Ел Ей домакините направиха фантастичен обрат, за да победят със 100:95 и да се отърсят от загубата от Денвър Нъгетс на старта.

Звездата на Финикс Дюрант направи супер мач, като заби 39 точки и направи 11 борби, но това не се оказа достатъчно за победа.

Леброн излезе на сцената през второто полувреме, за да може Лейкърс в последната четвърт да заличи пасив от 12 точки, печелейки я с 28:11. Суперзвездата завърши с 21 точки, осем борби и девет асистенции. Антъни Дейвис беше основен реализатор за Лейкърс с 30 точки.

За Финикс загубата е първа след триумфа над шампиона Голдън Стейт в откриващия кръг.

В друг мач от вечерта Деймиън Лилард направи супер дебют в Милуоки Бъкс и помогна за домакинската победа над Филаделфия Севънтисиксърс със 118:117.

Лилард избухна с 39 точки, осем борби и четири асистенции, като дори засенчи съотборника си Янис Атентокумпо, завършил с 32 точки. За Фили Тайрис Макси завърши с 31.