Човекът отбор - Леброн Джеймс, отново измъкна "Кливланд Кавалиърс" в плейофите, изравнявайки серията срещу "Индиана Пейсърс" до 2:2.

"Кавалиърс" спечелиха гостуването си със 104:100, а основен принос отново имаше Леброн.

Суперзвездата на НБА отбеляза 32 точки, гарнирани с 13 борби и 7 асистенци. Далеч зад него се нареди Кайл Карвър, с почти наполовина по-малко точки - 18.

За "Индиана" най-резултатен бе литовския център Домантас Сабонис с 18 точки.

Дбубоят, както предишните три от серията бе изключително драматичен. "Кливланд" взе преднинаната от самото начало, като във втората четвърт тя бе 15 точки.

"Индиана" обаче успя да се върне в мача, а шест минути преди края дори поведе с три точки. Леброн все пак успя да спаси отбора си и донесе драматичната победа в заклщчителните две минути на срещата.

Следващата плейофна среща между тимовете е на 26 апри в Кливланд, а Леброн, който в последните седем години неизменно стига до финалния мач в лигата, е пред угрозата да отпадне на доста ренен етап.