ЛеБрон Джеймс се нагърби с отговорност и поведе Лос Анджелис Лейкърс към обрат и победа като гост на Индиана в НБА - 112:111. Драмата продължи до последната секунда, когато изстрел на Бъди Хийлд от домакините се разходи по ринга, но не влезе за победни точки.

Лейкърс губеше с 14 т. в края на втората и средата на третата четвърти, а преди старта на последната част изоставането бе минус 12. Но ЛеБрон се намеси с 26 точки, 7 борби и 7 асистенции, включително в последните 4 минути, за да поведе тима. Антъни Дейвис с 31 точки и 14 борби бе другият голям лидер на победителите.

След статистиките от тази сутрин, Джеймс е само на 63 точки от рекорда на Карийм Абдул Джабар за най-резултатен играч в историята на НБА. Неизбежно е считаното за недосегаемо постижение да падне в следващите дни. Лейкърс гостува на Ню Орлиънс в неделя сутринта наше време, а в сряда е домакин на Оклахома.

Ако двата двубоя не стигнат за 64 точки на ЛеБрон, то рекордът вероятно ще иде в историята най-късно на 10 февруари, когато е домакинството на Милуоки.

Същевременно Никола Йокич продължава с невероятно си представяне през сезона и записа 17-и трипъл дабъл в него. Сръбският ас на Денвър наниза 22 точки, 14 борби и 16 асистенции при победата над Голдън Стейт със 134:117 у дома.

Нъгетс е с баланс 17-0, когато Йокич направи трипъл-дабъл, а той е учебник по постоянство. Двукратният MVP на лигата стигна до невероятните 25.1 т., 11.1 рибаунда и 10.0 асистенции средно на мач за сезона след 45 изиграни срещи! Това е трипъл-дабъл като норматив - наистина изумително постижение на Джокера.