Левски Лукойл е само на една победа от титлата в Националната баскетболна лига за мъже, след като в мач номер 4 от финалната серия се наложи над Рилски спортист с 90:84 (26:15, 13:20, 18:19, 20:23, 13:7) след продължение. По този начин "сините" поведоха с 3:1 победи в серията, в която се играе до 4 успеха от 7 мача.

В столичната зала "Универсиада" домакините от Левски Лукойл започнаха по-добре мача и в края на първата четвърт успяха да отворят най-голямата си преднина в цялата среща от 11 точки при 26:15.

Още до края на първото полувреме обаче Рилски спортист успя да върне интригата в срещата. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров взеха втората четвърт с 20:13 и по този начин на полувремето резултатът бе 39:35 в полза на столичани.

Гостите от Самоков запазиха инерцията от края на първото полувреме и в началото на второто и успяха да поведат с 42:41 след кош на Николас Каравачо.

Това направи мача изключително равностоен и до края на редовните 40 минути двата отбора не спряха да разменят водачеството, като Левски Лукойл имаше последния шанс да спечели мача, но стрелбата от тройката на Йордан Минчев при 77:77 2 секунди преди края се оказа неточна.

Баскетболистите на Константин Папазов поведоха с 81:77 след серия от 4 последователни точки на Минчев и Данило Тасич, но гостите от Рилски спортист бързо изравниха за 81:81.

Тасич обаче вкара два ключови коша за Левски, първият от тях от тройката, с които домакините дръпнаха с 86:81 само 2:10 минути преди края. Това пречупи гостите и те повече не успяха да се върнат в мача, а в заключителните секунди сблъсък в центъра на терена между Йордан Минчев и ветерана Златин Георгиев доведе до напрежение между двата отбора.

Най-резултатен за победителите от Левски Лукойл бе Данило Тасич с 27 точки и 12 борби. Христо Захариев вкара 17 точки, а с 15 завърши капитанът Чавдар Костов. Тайрън Брейзълтън завърши с 13 точки за "сините".

За Рилски спортист Николас Каравачо вкара 19 точки и добави 11 борби. Брендън Браун реализира 17 точки, докато Павлин Иванов се отчете с 14 точки, а Тихомир Желев завърши с 12. Трей Портър направи "дабъл-дабъл" от 10 точки и 10 борби.

Петият мач от серията, който може да се окажа и последен, ако бъде спечелен от Левски Лукойл, ще се играе в събота от Самоков.