Баскетболният Левски Лукойл се класира за финала за Купата на България, където ще защитава миналогодишния си трофей.

"Сините" категорично победиха Берое с 81:62 в мач повторение на финала преди година.

Интрига в зала "Универсиада" нямаше, защото момчетата на Тити Папазов взеха преднина още в началото, която непрестанно се увеличаваше.

На полувремето резултатът бе 50:31 в полза на Левски, като още на този етап изходът на мача бе ясен.

Берое все пак започна агресивно втората част в опит да се върне в мача, но най-доброто, което успяха да направят, е да се доближат на 15 точки от Левски.

Най-резултатен бе Брендън Йънг от победителите, който отбеляза 14 точки, а Чавдар Костов добави 13.

Съперник на Левски във финала ще бъде един измежду тимовете на Балкан (Ботевград) и Рилски спортист (Самоков).