Новосформираният отбор на "Левски Лукойл" е новият басксетболен шампион на България.

Играчите на Костантин Папазов заслужено триумфираха след победа в мач №4 над "Балкан" (Ботевград) с 86:85.

Така столичани спечелиха серията с 3:1 успеха след две поредни победи в дома на "зелените".

Финалният мач беше най-интересният от началото на финалната серия и изходът не бе ясен до самия край.

"Балкан" започна по страхотен начин мача и поведе с 22:13 в първата четвърт. После обаче "Левски Лукойл" взе втората с 31:16. Второто полувреме бе много равностойно и с важна тройка Станимир Маринов даде аванс на "сините".

Те водеха с 86:85 преди края, а "Балкан" имаше малко повече от пет секунди да организира атака. Христо Захариев и Игор Кесар последователно изпуснаха от лесни позиции и лишиха своя отбор от решителен мач №5.

Най-резултатен за победителите бе Божидар Аврамов с 18 точки, седем асистенции и четири борби. Омари Гудул добави 17 точки, а Неманя Милошевич - 16.

За домакините над всички бе Христо Захариев с 26 точки. Игор Кесар добави 22, а Джордан Калахан завърши със 17.

Наградата за MVP на плейофите спечели национала Божидар Аврамов.

"Балкан" заслужава адмирации заради страхотната си публика, която не спря да подкрепя своите любимци. "Левски Лукойл" от своя страна бе по-добрият отбор на паркета и закономерно е шампион.

След края на мача отново имаше напрежение между феновете на двата отбора, но за щастие до сблъсъци не се стигна.