Левски Лукойл направи още една крачка по пътя към титлата от Националната баскетболна лига.

С 89:79 "сините" спечелиха и второто си гостуване на Рилски Спортист, за да дръпнат с 2:0 победи във финалната серия, която се играе до четири успеха.

Следващите два мача обаче са в София, което дава огромно предимство на Левски Лукойл да реши серията още в зала "Универсиада" и до ново гостуване в Самоков да не се стига.

За разлика от мача преди два дни, днес успехът на Левски Лукойл дойде по-убедително и наглед по-лесно за гостите.

Над всички бе Йордан Минчев, който в отсъствието на основните реализатори на Левски Лукойл в последната четвърт, се нагърби и отбеляза 10 решителни точки.

А именно това бе решителната част, защото преди това мачът се развиваше равностойно, като след три изиграни части, резултатът бе 66:65 в полза на Левски Лукойл.

В последната четвърт обаче Рилски Спортист започна с три несполучливи нападения, докато на отсрещния кош Левски не бъркаше и успя да натрупа аванс.

Показателен е фактът, че 6 минути преди края, резултатът само от тази част бе 11:1 в полза на гостите.

А това се оказа решително, защото "сините" съхраниха аванса си до края и в крайна сметка спечелиха мача с 8 точки разлика - 87:79.