Левски Лукойл отпадна рано-рано в квалификациите на баскетболната Шампионска лига, след като бе разбит в София от украинския Прометей - 56:96.

Българският първенец необяснимо допусна кошмарен срив във втората четвърт, когато отбеляза само... три точки. А преди това "сините" стартираха силно в "Арена Армеец" и след първата част резултатът бе 27:15 в тяхна полза. Тогава обаче се случи нещо, което рядко се вижда изобщо на каквото и да е ниво в баскетбола, особено пък в мач от европейските турнири.

В следващите 9 минути и 57 секунди Прометей реализира 33 безответни точки и едва 3 секунди преди края на втората четвърт Левски се "записа" на таблото отново с тройка. След такъв ужасен сценарий и 3:33 в тези 10 минути, нямаше как българският шампион да има шанс за успех.

След почивката дойде нова кошмарна серия и пълно превъзходство на украинците, които спечелиха третата част с 26:8 и нещата придобиха катастрофални размери като разлика в резултата. Лежерно и в тренировъчно темпо в последната четвърт бе оформено крайното 56:96.

Най-резултатен за домакините бе Венци Петков с 19 точки, Чавдар Костов записа 11.

Гостите отвърнаха със силни изяви на тримата американци - Шон Евънс (18 т., 14 борби), Д`Анджело Харис (16 т.) и Ди Джей Стивънс (11 т. и 6 борби).

Прометей ще играе с чешкия Опава в полуфинал от потока на квалификациите, Левски Лукойл отпада от играта.

Мачовете в "Арена Армеец" ще продължат до събота, като крайният победител в тази група влиза в основната схема на турнира Шампионска лига. Но вече без българския представител.