Отборът на Левски Лукойл спечели шампионската титла в родното първенство. “Сините” затвориха финалната серия в НБЛ с 4-1 победи, след като отново превзеха Самоков и победиха местния Рилски спортист с в петия мач от финалната плейофна серия.

Столичани поведоха с 2-0 във финала, печелейки първите два мача в “Арена Самоков”, а след това двата тима си размениха по една победа в София. Днес Рилски, който бе лидер в редовния сезон, трудно се противопоставяше на отбора на Константин Папазов.

Така Рилецо не успя да спечели първия финал в историята си, а утехата за клуба остава спечелената Купа на България по-рано през кампанията.

Първата четвърт бе равностойна, но лошата новина за домакините бяха трите лични нарушения на основния им център Николас Карвачо. След 10 минути двата отбора бяха разделени от точка (19:18), а през втората част гостите поведоха, макар и минимално - 39:37 на почивката.

След почивката играта бе равностойна през почти цялата трета четвъртина, но при резултат 54:57 в полза на Рилски, Левски Лукойл завърши със серия от 11-1, която увеличи преднината до 65:58.

Разликата достигна 11 точки при 69:58, а след това самоковци така и не успяха да се възстановят и да намалят пасив си, а столичани заслужено триумфираха - .

Така след като в редовния сезон Левски Лукойл имаше само един успех срещу този съперник, сега категорично надигра Рилски в плейофна серия.

Кийт Бенсън с 19 точки и 9 борби бе най-резултатен за шампионите, а Тайрън Бразълтън и Христо Захариев вкараха по 15 точки всеки. Йордан Минчев се включи с дабъл-дабъл от 13 точки и 12 борби от пейката.

Брендън Браун с 16 точки и Павлин Иванов с 12 точки бяха двамата най-добри за Рилски.