Отборът на Левски Лукойл спечели убедително първия си мач от турнира за Купата на ФИБА Европа. В среща от група "G" в зала "Универсиада" "сините" се наложиха с 83:65 (26:23, 24:8, 17:20, 16:14) над украинския Днипро.

Баскетболистите на Константин Папазов предрешиха изхода от мача във втората четвърт. В първата те бяха взели преднина от три точки, но с отлична игра в защита във втората те успяха да натрупат аванс от 19 точки след 20 минути игра.

През второто полувреме Днипро се опита да се върне в мача, но преднината на домакините бе твърде солидна, за да бъде разклатена сериозно.

С най-много точки за Левски Лукойл завършиха Деян Иванов и Патрик Рамбърт, които вкараха по 18. По още 10 точки за победата добавиха Божидар Аврамов и Ръсел Робинсън.

За Днипри Кирил Натяжко вкара 11 точки.

Следващият мач на Левски Лукойл е във вторник, отново в София, срещу финландския Катая.