Левски Лукойл поведе с 1:0 победи във финалната серия на Националната баскетболна лига.

"Сините" осъществиха впечатляващ обрат и победиха Рилски Спортист с 89:82.

Така Левски Лукойл взе аванс в серията, която се играе до 4 победи от 7 мача. Следващият двубой е след два дни, отново в Самоков.

Началото на мача бе изцяло за домакините от Рилски Спортист, които натрупаха преднина, достигнала до 15 точки преди почивката.

В тези минути Левски Лукойл изпитваше огромни трудности в отбрана, което доведе до сериозната разлика. След почивката обаче столичният тим заигра доста по-добре, като постепенно започна да намалява пасива си.

В същото време за Рилски Спортист започнаха проблемите в атака, като имаше сериозни периоди, в които домакините така и не успяваха да реализират кош.

Може би решителният момент от психологическа гледна точка бе тройка на Данило Тасич в четвъртата част, която за първи път в мача даде преднина на Левски Лукойл.

Столичани изиграха доста по-умно и хладнокръвно заключителните минути, като по този начин стигнаха до ценния успех.

С дабъл-дабъл за Левски Лукойл завърши Данило Тасич, който реализира 23 точки, гарнирани с 11 борби. Най-резултатен в мача бе Кийт Бенсън с 24 точки.