Лука Дончич и неговият Далас Мавърикс отидоха в Холивуд, за да напишат история тази нощ в НБА. Гостите водиха със 77:27 срещу шокирания ЛА Клипърс на полувремето на мача, което е най-голямата разлика, постигана в ерата на новите правила на лигата (от началото на 50-те).

След въвеждането на атака за 24 секунди и другите баскетболни закони, които са валидни и днес в НБА, никой не бе успявал да поведе с повече от 40 точки на почивката.

Клипърс бе без контузения Кауай Ленард, но едва ли само това може да е извинение за 27 отбелязани точки в първите 24 минути (13 и 14 съответно). В края Далас спечели със 124:73, като дори успя да увеличи 50-точковия си аванс.

Дончич завърши с 24 точки, 9 борби и 8 асистенции, с което и в четвъртия мач на отбора си за сезона бе №1 сред реализаторите. Далас е с 2 успеха и 2 поражения, какъвто е активът и на Клипърс.

В най-късния мач тази нощ ЛА Лейкърс победи у дома Минесота също много убедително - 127:91. ЛеБрон Джеймс вкара сравнително скромните 18 точки, а Кайл Кузма допринесе с 20. Марк Гасол за първи път оказа сериозно влияние върху играта на шампионите с 12 т., 7 рибаунда и 8 асистенции. Общо 14 играчи записаха точки за Лейкърс в мача, а не игра контузеният ас Антъни Дейвис.

Стеф Къри отбеляза 36 точки за Голдън Стейт в най-драматичната развръзка на вечерта - 129:128 над Чикаго Булс като гост. Така Уориърс пооправиха баланса си на 2 победи и 2 загуби след трудния старт.

Сакраменто - Финикс 100:116.

Орландо, Кливлънд, Атланта и Индиана са непобедени на старта на сезона на Изток, а на Запад с това може да се похвали само Оклахома, но след един-единствен изигран мач досега.