Денвър спечели осми пореден мач, този път след 122:118 срещу Минесота, а Никола Йокич даде урок на Тимбърулвс, записвайки трипъл-дабъл с 30 точки във втори последователен двубой. Сръбският маестро се развихри вчера с 36 точки, 12 борби и 10 асистенции при 92.9% успеваемост в стрелбата от игра срещу Портланд, а сега наказа гостите от Минеаполис с 31 точки, 13 асистенции и 11 борби.

Този път при "скромните" 60% в стрелбата след 12/20 от игра, както и 7/7 от наказателната лния.

Нъгетс изоставаха със седем точки преди началото на последната част, но успяха да стигнат до обрат, след като "горските вълци" вкараха последните си точки в мача близо три минути преди неговия край. Това стана факт след тройка на ДиАнджело Ръсел за 118:113. После дойде и серия от 9-0 за Нъгетс, като Йокич бе отговорен за близо половината с две отбелязани и една асистенция.

Джамал Мъри вкара 28 точки, а Брус Браун се включи с 16 от пейката при победа №32 в 45 мача досега за Денвър. Джейдън МакДаниълс се отличи с 18 за загубилия тим.

Мемфис изравни клубния рекорд за най-много поредни победи - 11, след като надви Кливланд със 115:114. Дезмънд Бейн с 25 точки и Джа Морант с 24 бяха най-резултатни за Гризлис.

ЛеБрон Джеймс пък не бе достатъчен на Лейкъс и макар да вкара 32 точки, Ел Ей отстъпи у дома на Сакраменто със 111:116.