В плейофите на НБА няма невъзможни неща.

А Маями припомни защо всички очакват с нетърпение елиминациите на най-силното баскетболно първенство в света, след като удари звучен шамар на един от фаворитите в първия мач от полуфиналите на Изток. Хийт надиграха със 115:104 Милуоки, които имаха най-добър баланс (56-17) в редовния сезон, за да поведат с 1-0.

Това се случи след 40 точки на Джими Бътлър, който пропусна само седем стрелби от игра. След срещата гардът сподели какво е казал на съотборниците си - да не очакват да им подава особено много, ако вкара първите си няколко шута. 27 от точките му дойдоха през второто полувреме.

Европейският шампион със Словения Горан Драгич му удари стабилно рамо с 27 точки, а Бам Адебайо впечатли с 12 точки, 17 борби и 6 асистенции.

Гръцката суперзвезда Янис Антетокумпо завърши със скромнит за възможностите си 18 точки плюс 10 борби и 9 асистенции. "Най-полезният играч" на миналия сезон бе удържан до само четири стрелби в последната четвърт и пропусна осем наказателни удара, а най-много точки за Милуоки вкара Крис Мидълтън - 28. Брук Лопес добави 24.

Хюстън и Оклахома Сити ще играят седми мач, който ще излъчи съперника на Лос Анджелис Лейкърс в полуфиналите на Запад. Това стана ясно след победа със 104:100 на Тъндър, която изравни резултата в тази серия до 3-3.

Бившият играч на Рокетс Крис Пол бе безупречен с 28 точки, 7 борби и 3 асистенции за 40 минути, като вкара и двата наказателни удар, извели отбора му напред секунди преди края. Европейците Данило Галинари и Денис Шрьодер вкараха съответно 25 и 12 точки за ОКС, които бяха сочени за абсолютен аутсайдер в тази серия.

Двете суперзвезди на Рокетс - Джеймс Хардън и Ръсел Уестбрук направиха общо 12 грешки. Хардън все пак наниза 32 точки, докато Уестбрук приключи със 17.

Така на Запад ще има два седми мача, след като вчера до такъв стигнаха и Юта и Денвър.