Филаделфия и Ню Йорк изиграха най-странния мач вероятно в целия сезон на Националната баскетболна асоциация.

В "Медисън Скуеър Гардън" гостите от Фили спечелиха със 79:73, което изглежда повече като резултат след третата четвърт на нормален двубой от NBA.

Оказа се, че е рекорд за най-ниска резултатност за сезона, но и най-слаб мач като точки в лигата от 2016-а насам. А Ню Йорк направо пренаписа книгата с куриози.

В петък отборът надигра Орландо и позволи да му бъдат вкарани само 74 точки, което бе най-ниска успеваемост за един тим през сезона. От тази сутрин обаче Никс са в графата като №1 - вкараха само 73.

Първата четвърт завърши 15:15, та зрителите вероятно са се чудили дали няма невидимо фолио върху кошовете, което да спира топката да влиза в тях.

В Сакраменто местният тим загуби от Хюстън със 104:112.

Александър Везенков изгледа мача зад скамейката на отбора си, но още не е готов да бъде вписан в състава след травмата в глезена, която лекува.

Очакванията си българинът да е здрав до две седмици и да се включи в решаващата част от редовния сезон.

Сакраменто е 36-27 като баланс на победи и загуби, и засега върви по план към място в плейофите (седми на Запад).