Милуоки спечели срещу Финикс със 109:103 у дома в четвъртия мач от финалната серия на НБА и изравни резултата за 2-2.

Домакините спечелиха с обрат, изкован в четвъртата четвърт, след като до почивката резултатът бе равен, а в третата част Финикс поведе и държеше аванс от 5-6 точки.

Но с 40 точки на Крис Мидълтън, 26 т., 14 борби и 8 асистенции на Янис Адетокумпо и принос от Джру Холидей (13 т.) и Брук Холидей (14), Бъкс обърнаха развоя на срещата. Тя бе ключова в серията, защото успех на Слънцата навън щеше да направи резултата 3-1 при следващ двубой в тяхната зала. И да изправи Милуоки пред лицето на поражението.

Девин Букър не стигна на гостите, въпреки че игра знаменито и наниза 42 точки в мача. Крис Пол добави 10 т. и 7 асистенции.

Любопитен задочен дуел се заформя около битката за титлата в НБА, след като бе припомнено, че това са единствените два отбора в лигата, в които съсобственици са легенди от американския футбол.

В залата тази сутрин бе Аарън Роджърс, куотърбек на Грийн Бей и една от най-големите фигури в спорта с една друга, не кръгла топка. Той е притежател на 1% от акциите на Милуоки Бъкс и запален фен на тима. Преди мача се закачи в Туитър със своя приятел Лари Фицджералд - легендарен нападател на Аризона Кардиналс в НФЛ, който пък е акционер във Финикс и бе зрител на първите два мача при домакинствата на отбора.

Един от тях ще е шампион на НБА съвсем скоро и ще му полага пръстен като акционер.