Лос Анджелис Клипърс направи исторически обрат в Оуклънд за 135:131 срещу Голдън Стейт Уориърс, за да изравни серията в плейофите на НБА на 1:1.

Обратът при 31 точки преднина за шампионите е най-големият в историята и дойде след 85 точки за Клипърс през второто полувреме.

Три точки на Кевин Дюрант донесоха преднина от 94:63 за Голдън Стейт при 7:31 минути оставащи в третата четвърт и това изглеждаше като перфектен шанс шампионите да дадат почивка на звездите си.

Дамаркъс Къзинс се контузи през първото полувреме и по всичко изглежда, че травмата е сериозна.

Най-резултатен за победителите е Лу Уилямс с 36 точки, към които добави 11 асистенции. Монтрес Харъл се отчете с 25 точки, а Данило Галинари с 24.

За Голдън Стейт звездата Стеф Къри наниза 29 точки, Кевин Дюрант завърши с 21, а Кевон Лууни - 19.

В другата среща от вечерта Филаделфия Севънтисиксърс като домакин изравни серията с Бруклин Нетс за 1:1 след победа със 145:123.

Най-резултатен за успеха бе Джоел Ембийд с 23 точки. Тобиас Харис добави 19, а Бен Симънс завърши с трипъл-дабъл - 18 точки, 10 борби и 12 асистенции.

За БруклинСпенсър Динуиди се отчете с 19 точки.