Нигерия отвори нова страница в историята на женския баскетбол в Африка. Това стана факт след победата със 79:70 срещу Канада, благодарение на която нигерийките се класираха за четвъртфиналите на олимпийския турнир в Париж - нещо, което нито един отбор от континента не бе правил досега.

Решаваща за триумфа се оказа убийствената трета четвърт, която нигерийските състезателки спечелиха с 23:5 и влязоха в последните 10 минути с преднина от 14 точки.

Езина Калу поведе своите към успеха с 21 точки, Елизабет Балогун вкара 14, а Промис Амукамара се оличи с 12.

Нигерия продължава към четвъртфиналите като трети тим в крайното класиране на група "А", откъдето излизат още домакините от Франция и Австралия, като и трите отбора са с равен баланс - по 2 победи и 1 загуба.

Следващата задача обаче няма да е никак лесна, защото в четвъртфиналите съперник на "тигриците" ще бъде САЩ - настоящ олимпийски шампион и пълен хегемон в турнира със своите 9 златни медала в 12 олимпийски участия.