Рилски спортист няма да може да защити трофея в турнира за Купата на България. Самоковци отпаднаха още в първия мач на надпреварата, провеждаща се в "Арена София", а за това се погрижи Черноморец (Бургас) - може би отборът в най-добра форма в родния баскетбол в момента.

"Aкулите" нокаутираха Рилецо с 82:78 след продължение и се превърнаха в първият финалист, записвайки девета поредна победа.

Последната им шампионатна такава пък случайно или не бе именно в Самоков срещу този съперник в последния кръг преди паузата за Купата.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ИЗНЕНАДВАЩАТА ЗАГУБА НА НОСИТЕЛЯ НА ТРОФЕЯ>>>

Триумфът на бургазлии днес е още по-впечатляващ, защото те се върнаха в мача и го спечелиха след изоставне от 18 точки, което имаха във втората част на мача. Почивката дойде при резултат 33:39, а в третата част баскетболистите на Васил Евтимов допуснаха само 9 точки в коша си, повеждайки с 56:48 след 30 минути баскетбол.

Рилски все пак се съвзе и заигра по-добре в четвъртата част, като минута преди края самоковци водеха с 69:67, но кош на Джордан Тъкър прати мача в продължение.

Там двата отбора на няколко пъти си разменяха лидерската позиция, а бургазлии затвориха мача в своя полза след серия от 8-2, започнала при 76:74 в полза на Рилски.

Джордан Тъкър наниза 22 точки за победителите, а Георги Боянов се отличи с 16 и 17 борби. За загубилия тим Александър Янев вкара 16.

В полуфиналите Черноморец ще играе срещу "Левски", който победи Берое с 85:78 (23:14, 22:20, 18:15, 22:29).

Останалите двубои днес са ЦСКА - Спартак (Плевен) и Балкан - Ямбол.