Ню Йорк шокира фаворита Бостън на старта на полуфиналната серия
Никола Йокич пък бе над всички в Оклахома
Ню Йорк Никс шокира големият фаворит за титлата в NBA - Бостън Селтикс, в първия дуел между двата тима от полуфиналите в Източната конференция.
Отборът на Никс спечели мача със 108:105 след продължения, при това в дома на действащия шампион от Бостън.
Мачът завърши наравно 100:100 в редовното време, а в продължението гостите от Ню Йорк успяха да спечелят срещата.
Това можеше да се случи още в редовното време, ако Джейлън Брънсън не бе изпуснал чистия си шанс за стрелба три секунди преди края.
Все пак той завърши като топ реализатор на Никс с 29 точки, колкото вкара и съотборникът му О Джей Анъноби.
Разбира се, това е само първият мач от серията и Бостън остава фаворит, но Ню Йорк Никс показа, че е способен да обърка сметките на действащия шампион.
В друг полуфинален сблъсък, Никола Йокич отново влезе в главната роля и изведе Денвър Нъгетс до 121:119 над Оклахома Сити Тъндър.
Сръбската суперзвезда на NBA отбеляза 42 точки, към които добави 22 борби и шест асистенции, а с това помогна на Денвър да поведе с 1:0 в серията.