Баскетболният Олимпикос допусна домакинска загуба с 68:72 от литовския Жалгирис Каунас в предпоследния кръг на редовния сезон в Евролигата

Това поражение може би ще означава и отпадане на гръцкия гранд преди елиминациите в турнира. Александър Везенков игра 13 минути, но не записа точка, а само 3 борби и 1 асистенция.

Играчите на Дейвид Блат пропиляха 13 точки преднина в третата четвърт и ще трябва да победят Дарушафака в последния си мач, за да имат шансове за класиране за плейофите. Дори и победа обаче може да се окаже недостатъчна, като започват сложни сметки при резултатите от други мачове.

Към момента 5 отбора са сигурни за плейофите - Фенербахче, ЦСКА (Москва), Реал (Мадрид), Анадолу Ефес и Барселона.

Баскония и Панатинайкос разделят шесто и седмо място с 15 победи и 14 загуби, докато Жалгирис, Олимпия Милано, Макаби Тел Авив и Олимпиакос поделят 8-11 място с по 14 успеха и 15 поражения. Класират се първите осем тима. Тоест - за свободни три места шанс имат 6 тима.

В последния кръг през следващата седмица Олимпиакос приема Дарушафака, който няма възможност за класиране.

В другите важни за отбора мачове: ЦСКА - Баскония, Панатинайкос - Будучност, Анадолу Ефес - Олимпия Милано, Фенербахче - Макаби, Реал Мадрид - Жалгирис.